Uudis

Herman ootab oma inimest, kes teeks talle täpselt nii palju paisid, kui tal ühel või teisel päeval vaja on

Foto: Varjupaikade MTÜ

Triibik Herman tuli Paljassaare varjupaika märtsi lõpus ning paistab teiste asunike seast silma oma uhke kasuka ja erakordselt tasase loomuga. Peagi sai aga selgeks, et tema viksi ja viisaka käitumise taga on asjaolu, et Herman on pime.

Esmapilgul võiks pimeduse hoopis ettevaatlikkuse arvele kirjutada, sest ega kassi tegemised nägemispuude tõttu tegemata jää. Ta teeb neid lihtsalt tasa ja targu. Külalisele jalutab Herman õige pea kindlal sammul vastu ja viskab selili, et näidata ette oma imearmas triibuline kõht ja kõik 18 varvast. 

Nagu näha, on Herman sama tubli kui nägijad kassid, võib-olla ehk tublimgi.

Looma pimedus ei ole päris sama, mis inimestel – kasside aistingud on kordades teravamad ja hätta pime kass naljalt ei jää. Terav kuulmine, lõhnataju, temperatuuritaju ja vurrud aitavad tal kenasti toime tulla ja orienteeruda. Nii toimetab triibik Herman vapralt ka laealustel ronimispuudel, jalutab õues ja leiab ilma igasuguse mureta üles kõik vajaliku. 

Herman võiks oma olemasolevate aistingutega kenasti ära elada kõik talle ette nähtud üheksa kassielu, aga ta ei taha seda teha ihuüksi ega võõraste keskel. Herman ootab kõigest väest päris oma kodu, kus mõnusalt omas rütmis toimetada, ja oma inimest, kes teeks täpselt nii palju paisid, kui Hermanil ühel või teisel päeval vaja on.

Hermani tasane iseloom tekitab aga teistes kassitoa elanikes hämmingut ja nii käivad nad teda järgemööda torkimas. Hermani õrn ja rahu armastav hing ei ole aga loodud elama kiuslike liigikaaslaste keskel ja seepärast on ta varjupaigas õnnetu.

Tule palun Hermanile järele, ta ootab sind.

Hermaniga saab lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.