Uudis

Kuumad ilmad meelitavad randa, mupo tuletab meelde ohutusreegleid

Foto: Shutterstock

Kuumade ilmadega on tunduvalt kasvanud Tallinna avalike supelrandade külastatavus. Seoses sellega tuletab mupo rannakülastajatele meelde, et randa minnes tuleb sõiduk parkida vastavalt liiklusseaduse nõuetele, kindlasti vältida haljasalale parkimist. Erilist tähelepanu pöörata sellele, et autosse ei jäetaks üksinda lemmikloomi ega väikseid lapsi.

Randa minnes tuleb kaasa võtta piisav varu vett plastpudelites, klaastaaral ja alkoholil rannas kohta ei ole. Stroomi rannas on siiani olnud pahandusi napsiste seltskondadega, kus lapsevanemad ei märka, et väikesed lapsed on omapäi randa jalutama läinud ning ära eksinud.

Lapsevanemateld tuleb jälgida, et lapsed ei viibiks vees ilma täiskasvanu juuresolekuta. Meie supelrandu valvavad G4S vetelpäästjad, aga esmane veeohutus peab saama alguse ikka igast rannakülastajat endast.

Samuti tuleb meeles pidada, et Stroomi rannas on alates sellest hooajast  loomadega vette minek keelatud, Pikakari rannas on aga üks parkimisplatsidest ette nähtud järelhaagisega paate transportivatele sõidukitele – sinna tavaautosid parkida ei tohi.

Mupo inspektorid hoiavad avalike randade ümbrust kõrgendatud tähelepanu all. Ja et pärast toredat rannapäeva ei rikuks tuju auto esiklaasil olev trahvikviitung, on parkimisel oluline järgida kehtestatud reeglitest kinnipidamist. Randa tasub tulla pigem ühistranspordi või kergliiklusvahendiga, sellega säästab keskkonda ja jäävad ära probleemid parkimiskoha leidmisega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.