Laupäeval tomub Paljassaare roostikutornis linnuvaatluspäev

Foto: erakogu

Ornitoloogiaühing kutsub huvilisi laupäeval, 15. mail tegema linnuvaatlusi tornides, et välja selgitada Eesti linnurikkaim vaatetorn. Kümnendat korda toimuv tornide linnuvaatluspäev on hea võimalus jälgida saabuvaid rändlinde ja osa saada varahommikusest linnumelust.

Vaatluspäeval tuleb valida sobiv torn ning üles märkida ajavahemikus kella 5–13 tornis nähtud ja kuuldud linnuliigid. Linnuvaatlustornide asukohad leiab kaardirakendusest www.eoy.ee/linnutornid. Kõige liigirikkama torni välja selgitamiseks tuleb kirja panna vaatluse tegemise koht ja kellaaeg, kohatud liikide nimekiri ning vaatlejate arv. Andmed tuleb saata 15. mail kella 18.00-ks ornitoloogiaühingule aadressile eoy@eoy.ee.

Paljassaare linnuvaatlustornis juhendab vaatlejaid kell 6.00-12.00 Sten Lassmann. Eelregistreerumine pole vajalik, osalemine on tasuta. Võimalusel kaasa võtta oma binokkel ja linnumääraja ning riietuda soojalt. Osalejatel palume nii tornides kui nende ümbruses jälgida 2+2 reeglit.

Laupäeva õhtuks laekunud andmete põhjal selgitab ornitoloogiaühing välja tänavuse kõige liigirikkama vaatlustorni.

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab tornide linnuvaatluspäeva alates 2011. aastast. Mullu jäi vaatluspäev eriolukorra tõttu ära. Tornide linnuvaatluspäevaga tähistatakse rahvusvahelist rändlindude päeva, mis on maikuu teisel laupäeval, aga ka looduskaitsekuud, mille teemaks on seekord “Looduskultuur ühendab”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.