Linnaosavalitsused asuvad välja töötama lahendusi välikohvikute ja -restoranide avamiseks

Foto: Shutterstock

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul soovib linn elavdada ettevõtlust ja toetada koroonapandeemiast enam kannatada saanud turismi-, kaubandus- ja teenindussektorit. „Linnaosavalitsused töötavad koostöös transpordiametiga välja lahendusi, kuidas anda suveperioodil suuremad välialad – näiteks parklad või tänavad, ettevõtjate kasutusse välikohvikute ja -restoranide avamiseks ning ürituste korraldamiseks. Nii saame tagada ka inimeste hajutatuse viiruse leviku tõkestamiseks,“ märkis Riisalu.

Linnaosad koostöös ettevõtjate ja kohaliku kogukonnaga arutavad ja kaaluvad, millistel tänavaaladel on võimalik kohvikute ja restoranide välialasid laiendada. Muuhulgas pidades silmas seda, milliseid tänava osasid piirata või ajutiselt sulgeda, et saaks neid ettevõtjate kasutusse anda. Seejärel arutavad linnaosad lahendused läbi Tallinna Transpordiametiga.

Ühtlasi korraldavad linnaosavalitsused koostöös Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistusega ettevõtjate seas küsitluse, et selgitada välja nende huvi täiendavate välialade kasutusse võtmise vastu. Transpordiamet töötab seejärel välja lahendused, kuidas sulgeda parkimisalad ja tänavaosad ajutiselt tavaliikluseks ning anda need ettevõtjate kasutusse välikohvikute ja -restoranide alana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.