Uudis

Kase pargi renoveerimises nähakse metsatuka lõhkumist ja tivoli rajamist

Mitmete kohalike meelest rikub Kase pargi renoveerimine ära sealse vaikse ja loodusliku keskkonna.Shutterstock

Mitmed kohalikud näevad Kase pargi tulevikuvisioonis hoopis põlispuudega metsatuka lõhkumist ega pole rahul, et vaiksest nurgast tehakse “europark”.

Eile kirjutasime, et Kase park renoveeritakse ja Tallinna linnal on plaanis selle käigus rohealale luua kaheksa erineva funktsiooniga tegevustaskut, seitse mängutaskut ja neli treeningpunkti spordirajale.

Mitmed lugejad olid uudise osas negatiivselt meelestatud ning nägi uuendustes hoopis “tükikese metsa” lõhkumist ja kõrvalasuva uuselamurajooni tarbeks europargi ehitamist. “Väärikate põlispuudega pargist tehakse tivoli,” väljendas oma pettumust kogukonna grupis uuendusi kommenteerinud mees.

Teine lugeja tõi välja, et Kase park oli mõnusalt vaikne keskkond, kus jalutamas käia ning üks viimaseid, kus lasti metsikutel lilledel vohada. Ta lisas, et koha tegi eriliseks mänguväljakute puudumine: “Mida vähem mänguplatse, seda rohkem vaikust ja mõnusat olemist. Oh jah, eks kõik vähegi metsistunud nurgad tuleb ära moderniseerida ja asemele tekitada umbsed ”taskud”,” arvas ta.

Ent teisi tegi nõutuks hoopis pargi uuendamiseks valitud materjalid: “Miks tuuakse sellisesse parki kummikate ja asfalt, mis oma olemuselt on risti vastupidised kõigele looduslikule? On väga palju häid näiteid ka looduslikuma materjaliga pinnasega mängualadest.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.