Uudis

Mupo: alkoholi tarbimine avalikus linnaruumis on keelatud

Foto: Shutterstock

Esimesed soojad kevadilmad on välja meelitanud hulgaliselt avalikus linnaruumis napsitavaid linnakodanikke. Kuna avalikus kohas alkoholi tarvitamine on keelatud, on munitsipaalpolitsei asunud napsitajaid karistama.

„Eelmisel aastal tegelesime peamiselt ennetustegevusega ning piirdusime enamikel juhtudel selgitustöö ning suulise hoiatusega. Kahjuks ei ole need meetmed osutunud piisavaks, alkoholi tarbivate inimeste hulk avalikus ruumis ei ole vähenenud ning on muutunud linnapildi  häirivaks osaks,“ tõdes munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere „Juuakse kambakesi pea igal pool –  kuid eriti taunitav on, kui seda tehakse laste mängu- ja spordiväljakutel, ühistranspordipeatustes või pargipinkidel. Ja ega siis seltskonniti napsitamistel kellelgi maski ees ole! Seetõttu oleme avalikult alkoholi tarbijaid hakanud karistama rahalise karistusega st trahvima“.

Mupo tuletab meelde, et alkoholi tarbimine avalikus linnaruumis on keelatud. Maksimaalselt saab keelust üle astumise eest karistada kuni 600 euro suuruse trahviga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.