Uudis

Palju õnne! Kopli Ametikooli õpilasi saatis kutsemeistrivõistlusel edu

Veevärgi tehniku kutsemeistrivõistluste võidukas esikolmik.Tallinna Kopli Ametikool

Nädal tagasi panid Tallinna Kopli Ametikooli ja Viljandi Kutseõppekeskuse õpilased oma teadmised ja oskused proovile veevärgi tehniku kutsemeistrivõistlusel. Võitjaks tuli Aleksei Kossinski Tallinna Kopli Ametikoolist.

Võistlusülesande lahendamiseks oli noortel spetsialistidel vaja mitmeid erialaseid teadmisi ja oskusi. Näiteks kontrolliti nende lukksepatööde baasoskusi, kütesüsteemide paigaldamist, alusteadmisi hoone veevärgi süsteemist, aga ennast tuli proovile panna ka keevitamises. Võistlustöö oli üks tervik, mille täitmiseks anti kahe päeva jooksul aega kokku 13 tundi.

Esimese koha sai Tallinna Kopli Ametikooli õpilane Aleksei Kossinski, teisele kohale tuli Anmar Kuut Viljandi Kutseõppekeskusest ning poodiumi kolmandale kohale tuli Kevin Spaštšenko samuti Tallinna Kopli Ametikoolist.

“Võistlus oli väga mitmekesine ja noored spetsialistid võtsid võistlust täie tõsidusega,” sõnas peakohtunik Hannes Kadak. “Võistlustöid hinnata oli samavõrra raske, kuna tasemelt olid võistlejad väga tasavägised. Paremusjärjestus selgus punktiheitluses. “

Veevärgi tehniku eriala on Kopli Ametikoolile prioriteediks, sõnas Kopli Ametikooli õppedirektor Valeria Milaja ning ta lisas, et selle nimel tehakse palju tööd, et eriala koguks rohkem populaarsust ja et rohkem noori tuleks seda õppida. “See on väärt amet, mis ei kao maailmast kuhugi, ei sõltu viiruse käekäigust ja muudest oludest. Seega on head spetsialistid tööturul väga hinnatud“, rõhutas ta.

Veevärgi tehniku kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele (k.a), kes õpivad kutseõppeasutustes keskkonnatehnika lukksepa või hoone tehnosüsteemide ehitaja erialal.

Võistlust korraldas Haridus- ja Noorteamet ja Kopli Ametikool ning toetas Hals Trading.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.