Põhja-Tallinn saab aprillis linnamööblit juurde

Foto: Scanpix/Postimees

Aprilli jooksul paigaldatakse Põhja-Tallinnasse uued tänavapingid, prügikastid ning koerte ekskremendikastid, mida on elanikud juba kaua oodanud.

„Me kaardistame pidevalt, kus midagi vajaka, ja alati on oodatud ka põhjatallinlaste endi tähelepanekud kõige probleemsemate kohtade osas. Oleme mõelnud inimestele, kes tulevad jalutama üksi, perega või neljajalgse lemmikuga ja on oluline, et nad kõik end seejuures hästi tunneksid,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Linnaosas paigaldatakse aprilli jooksul juurde 13 tänavapinki, 20 prügikasti ning viis koerte ekskremendikasti. Viimased asuvad Merimetsa tee Kolde puiestee poolses otsas, Kolde puiestee Sõle tänava poolses otsas, Kalma haljaku Vana-Kalamaja tänava pool, Salme kultuurikeskuse kõrval ja Kalaranna – Vana-Kalamaja ristmikul.

Põhja-Tallinna valitsus tuletab meelde, et lemmiklooma tagant koristamine on loomaomaniku kohustus. See, et hoovid, pargid ja väljakud oleksid puhtad, on kahtlemata kõigi linnaelanike soov.

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskiri näeb ette, et loomaomanik on kohustatud koera linnaruumis kontrolli all hoidma, koristama kõik looma tegevuse jäljed ja mitte lubama teda omapäi välja. Lemmiku väljaheited tuleb kotti pakitult visata lähimasse prügikasti või spetsiaalsesse kasti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.