Ruumi jätkub kõigile: miks ei ole Kopli tänaval ikka veel rattateed?

Foto: Mitte-Tallinn

Autokeskne linnaplaneerimine on loonud olukorra, kus rattaga pole kuskil eriti hea sõita, ei kõnniteel ega sõidutee ääres. Facebooki-leht Mitte-Tallinn tõstatas küsimuse, et kui autode kõrval tegelikult ruumi jagub, siis mis takistab tänavatele rattateede loomist.

Kopli tänav on põhjatallinlastele kõige otsem ja mugavam viis jõuda Balti jaama ja kesklinna, aga seda vaid juhul, kui sõidad auto või trammiga. Ratturitel tuleb praegu sõita kas ringiga mööda Kalaranna teed või siis ületada Koplist Balti jaamani korduvalt jalakäijate vahel seigeldes teed. See loob ohtliku olukorra nii ratturile kui jalakäijale, sest nad ei liigu samal kiirusel. Kusjuures ka Kalaranna teel on ratturitele eraldatud vaid osa kõnniteest, mitte eraldi rada, kuigi ruumi selleks oleks küll.

Kopli tänaval on praeguse seisuga kokku lausa kolm sõidurada, üks neist kasutu mahapöörderada. Mitte-Tallinn töötles probleemi illustreerimiseks tänavast pildid, millel on hästi näha, kuhu võiks luua ratturitele mõeldud rajad.

Foto: Mitte-Tallinn

Kopli tn, kõrval on trammiliin, otse minnes jõuab Balti jaama. Mis takistab linnal loomast eraldatud rattateid? Siin on…

Posted by Mitte_tallinn on Tuesday, June 29, 2021

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.