Uudis

Tahad teada, mida kodukohas planeeritakse? Nüüd on avatud veebiregister

Foto: Kopli liinide detailplaneering

Tallinna elanikel on võimalus end planeeringute registri mugava kasutajalahenduse abil linnas toimuvate planeerimis- ja ehitustegevustega kurssi viia, et hõlbustada kodanike kaasatust ja võimaldada kodukoha arengus ja käekäigus kaasa rääkida.

Tallinna planeeringute register võimaldab elanikel saada infot linnas kavandatavate planeeringute kohta. Infosüsteemis on kogu informatsioon linnas 2000-ndate algusest kuni tänaseni menetletud ja menetletavatest detail- ja üldplaneeringutest.

Planeeringute registri veebivaade. F: tpr.tallinn.ee

Planeeringud ja neile järgnev ehitustegevus mõjutab kodanike elukeskkonda olulisel määral. Linna eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust ümbritsevas toimuva kohta ning luua läbi informeerituse rohkem kaasatust. Planeeringute infosüsteem võimaldab elanikel tellida teavitusi detail- ja üldplaneeringute kohta, mis puudutavad just neile huvipakkuvat piirkonda.

Selleks tuleb registri kaardil joonistada endale huvipakkuva piirkonna kontuur – näiteks enda elukohta ümbritsevate tänavate ümber. Edaspidi hakkavad meilile laekuma teated, kui märgitud alal toimub mingeid planeeringu menetlustoiminguid. Teavituses saadetakse inimesele ka link, mille abil ta saab kiiresti minna registrist vaatama, mis tema naabruskonnas arendama hakatakse või kui kaugele mingi planeering oma elutsüklis on jõudnud.

Planeeringute registri hõlpsamaks kasutamiseks on loodud ka videojuhend, mis selgitab, kuidas teavitusi tellida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.