Uudis

Tänasest saab Põhja-Tallinna noortekeskusest tasuta maske

Tallinna linnaosad jagavad käesolevast nädalast paljulapselistele peredele, vähekindlustatud üksikvanematele ja kõrge nakkusnäitajaga kortermajade elanikele tasuta meditsiinilisi maske. Kopli asumis saab maskid kätte Põhja-Tallinna noortekeskusest, mis asub aadressil Kopli 98.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina nentis, et ka meist igaühest sõltub, kui kiiresti suudame viiruse leviku peatada ja tavapärase elu juurde naasta. „Mask on esmane vahend, millega kaitsta ennast ja teisi, lisaks distantsi hoidmisele, kontaktide vältimisele, kätepesule ning pindade desinfitseerimisele,“ sõnas Beškina.

Haabersti ja Mustamäe linnaosades alustati maskide jagamisega üleeile, tänasest ehk 10. märtsist hakkavad vähekindlustatud üksikvanematele ja lasterikastele peredele maske jagama ka Lasnamäe, Nõmme, Põhja-Tallinna, Kesklinna, Kristiine ja Pirita.

Paljulapselistele peredele jagatakse kaks pakki ja vähekindlustatud üksikvanematele üks pakk maske (50 maski pakis). Maske jagavad linnaosavalitsused kohapeal. „Praeguses olukorras on äärmiselt oluline, et avalikes ruumides me kõik järgiksime terviseohutuse nõudeid, et hoida enda ja teiste tervist,“ sõnas Beškina. „Seetõttu palume siseruumides kõigil maski kanda ning enne linnaosavalitsusse saabumist veenduda, et haigusnähud puuduvad.“

Täpsemat teavet maskide jagamisest annavad linnaosavalitsused, infot leiab ka linnaosavalitsuste veebilehtedelt ja sotsiaalmeediakanalitest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.