Trammiliinid 1 ja 3 hakkavad taas Kadriorgu sõitma

Foto: Scanpix/Eesti Meedia

Jaan Poska tänava uuendustööd Kadriorus on edenenud nii kaugele, et ühistranspordi ajutised ümberkorraldused lõppevad. Laupäeval, 17. aprillil läheb taas käiku trammiliin nr 3 ja tramm 1 jätkab liikumist tavalisel marsruudil ning samuti lõpeb ka bussiliini nr 8 ümbersõit. 

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul aitab Poska tänava uuendamine linnaruumi väga palju parandada, kuigi ehitustööd võivad ajutiselt ebamugavust tekitada. „Uuenenud Poska tänav parandab märkimisväärselt jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalusi. Soovime luua igati tänapäevase linnaruumi, mis siiski arvestaks väärika ajalooga Kadrioru ainulaadset õhkkonda. Kuna soovime ehitusega liiklust võimalikult vähe takistada, avame tänava trammi- ja bussiliiklusele juba sel nädalavahetusel, kuigi ehitustööd kestavad sügiseni,“ ütles Novikov.

„Täname Kadrioru elanikke ja ka kõiki teisi tallinlasi mõistva suhtumise eest! Remondi tulemusena saab Poska tänav täiesti uue ilme, rahuneb liiklus, ratturid saavad enda käsutusse kaasaegse kergliiklustee ning parkimiskorraldus muutub korrapärasemaks. Tänava rekonstrueerimine hõlmab ka haljastust: tänavamaale istutatakse 20 puud, sealhulgas läänepärnad, hobukastanid ja pooppuud. Palume liiklejatel tööde lõpuni varuda kannatust ja järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Linna tellimusel teeb Poska tänaval tee-ehitustöid OÜ RTS Infraehitus ja tööde maksumus on neli miljonit eurot. Rekonstrueerimistööd hõlmavad Poska tänava 750-meetrist lõiku Vesivärava tänavast Narva maanteeni, samuti 80-meetrist lõiku Vesivärava tänaval ja 200-meetrist lõiku Narva maanteel kesklinna suunal. Uuendatakse tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse sademeveekanalisatsiooni torustik. Tööde lepinguline tähtaeg on 15. oktoober.

Ümberkorralduste ajal liikus trammiliin nr 1 ümbersõidul suunal Kopli–Tondi–Kopli ja bussiliini pikendati Balti jaama peatuseni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.