Uudis

Uus maakaabel vabastab hulganisti linnaruumi ning parandab põhja-tallinlaste elukeskkonda

Aprillis algavad ehitustööd Põhja-Tallinnas Volta-Kopli-Paljassaare õhuliini asendamiseks maakaabliga, mis vabastab kõrgepinge õhuliinidest ja mastidest 4,6 kilomeetrit linnaruumi. Tööde tulemusel suureneb Põhja-Tallinna elektri varustuskindlus ja vabanenud liinikoridore saab linn kasutada linlaste elukeskkonna parandamiseks.

Kokku paigaldatakse uutele Volta-Paljassaare ja Kopli-Paljassaare maakaabli trassidele 2,6 kilomeetrit kaabelliine. Kaabelliinide ümber paiknev kaitsevöönd on oluliselt väiksem kui õhuliinide kaitsevöönd ning hõivab linnaruumi piirangutega seetõttu ka oluliselt vähem. Kaevetöödega alustatakse aprillis ning vanade õhuliinide ja mastide demonteerimine lõpetatakse 2022. aasta kevadeks.

Õhuliinidest vabanevad Tööstuse, Erika ja Pelguranna tänavad, hoonestatud alad Erika, Sõle, Kolde puiestee ja Pelguranna tänavate vahel ning haljasalad Puhangu, Kopliranna, Maleva ja Kopli ristmike vahel.

Kaabli maasse panemiseks ei kaevata kogu ulatuses pealt avatud kraavi, vaid iga umbes 180 meetri järel rajatakse horisontaalpuurimiste teostamiseks ajutised kaevikud. Peale tööde lõppu suletakse kõik kaevised, korrastatakse ehitusmaa ja taastatakse olemasolev heakord. Liiklejatel tuleb arvestada, et kaabli paigaldamisega seoses esinevad liikluses siiski mõningad piirangud, kuna täiesti ilma kaevetöödeta kaablite paigaldust teha ei saa.

Töid teostab Eleringi lepingupartner Leonhard Weiss OÜ, kes valiti riigihankel soodsaima pakkumise kriteeriumi alusel kolme pakkuja hulgast. Tööde maksumuseks kujuneb 1,7 miljonit eurot.

Õhuliinide asendamine on osaks Eleringi suurprojektist, mille käigus vabanevad Tallinna linna tiheasustusega alad ülekandevõrgu vananenud õhuliinidest. Äsja on käimas liinide ja mastide teisaldamine Mustamäel Mustjõe asumis Veskimetsa – Põhja-Tallinn suunal ja Õismäel ning Astangu piirkonnas Veskimetsa – Harku suunal. Varasemalt on Elering õhuliinid maakaabliga asendanud ka Siili piirkonnas Mustamäel ja Vuti tänava piirkonnas Kristiines.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.