Uudis

Vaata, milline hakkab välja nägema totaalse muutumise läbiv Kase park

Aasta pärast on Kase pargist saanud meeldivam keskkond, kus aega veeta. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Tuleva aasta suveks peaks Kopli liinide vahetus läheduses asuv Kase park tundmatuseni muutuma. Rohealale uue elu andmiseks kulub üle miljoni euro, kuid mida sellega korda saadetakse? Uurisime järgi, milline on pargi tulevik.

Tuleva aasta suveks on linn lubanud Kase pargile anda uue, atraktiivsena hingamise. Selleks rajatakse sinna kaheksa erineva funktsiooniga tegevustaskut, seitse mängutaskut ja neli treeningpunkti spordirajale.

Looduslikkus au sees

Pargi projektis on pööratud suurt rõhku võimalikult paljude puude säilitamisele. Tulemuseks on puude vahel vahelt looklevad teed ning privaatsed tegevusalad ja taskud.

Kopli tänavalt sisenedes on esimeseks taskuks jääaegsete kivikülvide juures paiknev väikene plats istumispinkidega. Eraldi eksponeeritakse ka pargist läbi voolavat kraavi, mis on eraldi tasku lõikes graniidist täringukividega sillutatud.

Pargi peaväljak on planeeritud kunagise väljaku kohale. Ka siin on loodus au sees: soovitakse esile tõsta pargis olevat looduskaitsealust kivikülvi. Peaväljakule tuleb kaks väikest asfaltplatsi korvirõngastega, pingpongilauad ja kiiged. Lisaks veel mõned tegevustaskud, näiteks kummikattest abstraktsete muhkudega mänguväljak soodustamaks pargi loovkasutamist. Peaväljakul saab kontserte või muid avalikke üritusi korraldada.

Pargi keskel asuvatesse kahte taskusse on kavandatud rulapark, mille aluseks on Silver Liibergi koosatud eskiis. Väiksemasse taskusse ehitatakse vertikaalne kaldtee ehk vert ramp, suuremasse osasse on kavandatud erinevad betoonist elemendid.

Tervisesportlastele mõeldes on pargi sisemusse, olemasoleva raja äärde kavandatud eraldi sportimistaskutega rada. Neljas tass asuvad erinevad jõumasinad ja tänavavõimlemise konstruktsioonid.

Pargi põhjaosasse tuleb kaks aedadega piiratud koerte mänguväljakut, üks suurematele ja teine väiksematele loomadele.

Palju võimalusi lastele

Kooli ja lasteaia poolsesse pargi osasse on kavas rajada eraldi taskutega tegevusrada lastele ja noortele. Alguspunkte on sel kolm: peatelge sissejuhatavalt väljakult, peaväljakult ning Uus-Maleva tänavast. Ka nende taskute puhul on lähtutud pigem abstraktsest sisustusest, et jätta ruumi laste fantaasiamaailmale.

Kokku on pargis seitse isemoodi mängutaskut. Näiteks “Kerad ja loigud” nime kandvas taskus on ühel pool teed istumiseks, hüppamiseks ja turnimiseks abstraktsed kerad, teisel pool astumiskividega madalad veesilmad, mis vihmade ja lume sulamise ajal täituvad veega.

Teise soppi on kavandatud kaks asfaltkattega, kuid eri amplituutudega lainetavat rada, mille peal saab joosta, rattaga või tõukerattaga sõita. Kolmandasse soppi tulevad erinevad toru, mille peal ja sees saab ronida. Tasakaalu saab harjutada näiteks eraldi poomide sopis või hoopis eri kõrgusega täidetud pakkudega taskus turnides.

Lisaks on Kase parki plaanitud eraldi taskud, kuhu on paigaldatud koht lauatennise mängimiseks, aga ka kaalukiik ja maasse süvistatud batuut.

Erinevalt Kopli kalmistupargist, ei ole Kase parki plaanis aiaga piirata ning see on külastajatele ööpäev läbi avatud. Üldist heakorda tagavad pargis päevasel ajal pargivahid.

Pargi uuendamise lepinguline maksumus on hinnanguliselt 1,4 miljonit eurot. Tööde tellija on Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalamet.

Kliki pildile, et näha uuenenud Kase pargi skeemi suuremalt.
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.