Vaata, milline näeb välja korda tehtud Kase park

Foto: erakogu

Eelmisel nädalal sai linn lõpuks valmis kaua oodatud Kase pargi rekonstrueerimistöö ning nüüd oodatakse kõiki uhiuue pargiga tutvuma.

Kase pargi korrastamine maksis üle miljoni euro ning töö tellijaks oli Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet. Rekonstrueerimistööde käigus säilitati võimalikult palju pargi metsikust ja liigirohket loodust.

Pargi tagumises otsas kasvavad puud nii tihedalt, et jalutakski nagu metsas.

Pargi asemel asus kunagi Kopli mets, kuid 1912. aastal raiuti sellest suurem osa maha ning alles jäi väike metsatukk. Sellepärast on pargis kasvavad lepad, kuused, hobukastanid ja teised puud ka looduskaitse all.

Lisaks uhketele puudele on pargis mitu pirakat jääajast pärit rändrahnu (kõrgeim lausa 2-meetrine) ning kivikülv, mis on samuti looduskaitse all.

Pargi peaväljak on avar, sinna mahtus ära kaks korvirõngast, lauatenniselauad ning lastele kiiged, pisike batuut ja mängimiseks mõeldud atraktsioonid. Väljakule mahub vajadusel mängima mõni ansambel või seal saab korraldada muu väikse või keskmise suurusega ettevõtmise.

Väljakul saab mängida lauatennist või korvpalli.

Parki rajati kaheksa eri funktsiooniga tegevustaskut, seitse mängutaskut ning neli treeningpunkti sportlastele. Kahte keskmisse taskusse ehitati rulapark suure vert ramp-iga.

Ramp ootab rulatajaid.

Teisel pool asub rulapargi ala betoonist elementidega.

Esimesed rulatajad olid juba avamispäeval kohal.

Spordisõprade rõõmuks on pargis treenimiseks mitmekülgne välijõusaal, ronimispuud ning alused harjutuste tegemiseks. Läbi pargi ja ümber selle looklevad pehme pinnasega rajad sobivad hästi jooksmiseks.

Välijõusaalis saab teha mitmeid jõusaali-harjutusi, aga oma keharaskusega.

Neljajalgsetele on pargis kaks koeraparki, kus loomad saavad vabalt liikuda ja mängida.

Park on kõigile ööpäev ringi avatud ning seda ei piiratud aiaga ühesti küljest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.