Uudis

Hüvasti, kallur ja vanade Mercedeste kollektsioon! Põhja-Tallinn tehti suuresti romudest vabaks

Kaheksa aastat ühel kohal seisnud romu teisaldamiseks kulus kaks ja pool tundi. Sellega sai romuprobleem linnaosas sisuliselt lahendatud.Ilja Matusihis / MUPO

Mahajäetud sõidukite linnapildist eemaldamiseks on tehtud niivõrd aktiivselt tööd, et väidetavalt on Põhja-Tallinna linnaosast romude ja nõndanimetatud uinuvate autode probleem sisuliselt kõrvaldatud.

Eelmise nädalal eemaldas Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) Sitsi tänava merepoolsemast küljest seal ligikaudu kaheksa aastat seisnud romukalluri. Asjatult roostetav sõiduk oli kohalikele juba pikemat aega pinnuks silmas ning selle kohta tehti mupole mitmeid kaebusi.

Ka mupole oli kõnealuse romukalluri teisaldamine märgilise tähendusega. Amet nimetas seda suureks töövõiduks ning tegi romu likvideerimise järel avalduse, et sellega pandi sisuliselt punkt Põhja-Tallinna romude ja uinuvate sõidukite probleemile.

Linnaosast on sel aastal kokku teisaldatud 59 romutunnustega sõidukit ning 97 nõndanimetatud uinuvat autot. See aga ei tähenda seda, et Põhja-Tallinnast oleks viimnegi romu ja uinuv sõiduks nüüd kadunud. Neid on mupole teadaolevalt hinnanguliselt veel poolesaja ringis. “Need on hajutatud eri asumitesse, mingit kindlat kogumit ja “pesa” enam pole,” sõnas mupo piirkondlik peainspektor Pavel Boitsov.

Vanade Mercedeste kollektsioon

Üks markantsemaid näited romusõidukite “pesast” oli omal ajal Uus-Maleva tänaval. Vanu Mercedeseid kollektsioneerinud ja remontinud mees müüs osad sõidukid maha, teised jäid platsile seisma. Nii käis umbes viie aasta jooksul käis sealt läbi 15 autot.

Mees olevat olnud ka paras kavalpea. “Ta teadis täpselt, mis on romusõiduki definitsioon. Kui ametnik võttis ühendust, et olukorda kontrollida, siis ütles mees ikka, et tal pole täna aega, aga saame homme kokku ja näitan, et see auto pole romu. Ja hopsti, järgmiseks päevaks ongi puuduvad autoosad asendatud,” rääkis mupo kommunikatsioonijuht Meeli Hunt.

Nõnda laheneski Uus-Maleva tänava romuprobleem tihti selliselt, et aseme tekkis hoopis uus – uinuv sõiduk.

Mis vahe on romul ja uinuval autol?

Inimesed on altid oma kodukoha lähedal asjatult seisvatest ja lagunevatest autodest mupole teadma anda. Ent kui inspektor olukorraga tutvuma läheb, selgub enamjaolt, et tegemist ei ole romuga, vaid hoopis uinuva autoga.

Mis vahe neil õieti on? Romuautoks loetakse sellist sõidukit, millel on avariilased tunnused, puuduvad detailid või millel on katkine aknaklaas. Juhul kui tegemist on komplektse sõidukiga, siis ei tee tühjad rehvid või isegi sammal katusel sellest automaatselt romu. Sellisel puhul on tegemist kauaks kasutult seisma jäänud auto ehk uinuva autoga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.