Müsteerium: keegi ei tunnista Kopli lehepuhuri-meest omaks

Foto: Shutterstock

Geeniuses ilmus hiljuti lugu sellest, kuidas Maleva ja Kopli tänava ristil äratab kohalikke iga paari päeva tagant varajastel hommikutundidel lehepuhur, mida suviti tegelikult kasutada ei tohi. Nüüdseks on mupo asja uurinud, aga segadust on ikka rohkem kui selgust.

Lehepuhurit tohib seaduse järgi kasutada vaid lehtede kokku koristamiseks, aga Kopli Ametikooli ümbruses ja Maleva tänava otsas undab sellest hoolimata iga paari päeva tagant kell 7.30 lehepuhur. Eriti segaseks muudab loo asjaolu, et inimsilm ei seleta, mida täpselt mees puhtalt asfaldilt koristab. Kohalikke hakkas müra häirima ning lahenduse leidmiseks pöörduti mupo poole.

Puhuri ees lendleb mõni üksik ebe.

Mupo pöördus esmalt Maleva 1 korteriühistu poole, kes kinnitas, et puhurit nende kortermaja ümbruse koristamiseks kasutatud ei ole. Tegelikult ei toimugi koristustöö Maleva 1 territooriumil, vaid selle kõrval. Järgmiseks uuriti juba Põhja-Tallinna linnavalitsusest ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poole, kuid mõlemad kinnitasid samuti, et nende mahitusel keegi piirkonnas puhuriga ei korista.

Kuna mehe teekond puhuriga algab Kopli Ametikooli ette viivalt kõrvaltänavalt, päris mupo ka koolilt, et kas äkki on tegemist nende töötajaga. Kopli Ametikooli sõnul on nende koristaja aga üldse puhkusel. Niisiis ei tunnista keegi puhuri-meest omaks, aga raske on uskuda, et ta seal omast vabast tahtest hommikuti ühiskondlikult kasulikku tööd teeb.

“See on tõeline Sherlock Holmes’i müsteerium,” kommenteeris asja mupo Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Pavel Boitsov. “Selgitasime kõigile asjaosalistele seadust ja lehepuhuritega seotud piiranguid, kuid kõik kinnitasid, et ei tea asjast midagi.” Viimases järgus on kavas küsida veel Põhja-Tallinna noortekeskuselt, mis asub Kopli Ametikooli taga.

Päringud küll selgust ei toonud, aga ei olnud päris asjata, sest pöördumistele järgneval hommikul ei olnud lehepuhuri-meest enam kuskil näha. Võib loota, et kuskilt kaudu jõudis info ka asjaosaliseni ning Kopli elanikel ei tarvitse enam kell 7.30 lehepuhuri undamise peale ärgata.

Lehepuhurite väärast või niisama häirivast kasutamisest tasub anda teada mupo abitelefonil 14410.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.