Varguste laine: pätid võtsid suvel sihikule Põhja-Tallinna õued

Foto: Shutterstock

Rahvusvahelisest turvaettevõtte Rapid Security analüüsist on selgunud, et kinnistest hoovidest varastamine sagenes Põhja-Tallinnas aastaga poole võrra.

“Üldiselt on vargused selges langustrendis ja igasuvine suvilavarguste laine jäi tänavu üldse ära,” selgitas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma. “Kuid teises kvartalis sagenes kinnistest hoovidest varastamine aastatagusega võrreldes enam kui poole võrra, eriti sihivad vargad Põhja-Tallinna hoove.”

Põldma kinnitusel näitab tänavune suvi, et oma vara aiaga ümbritsemine ei aita. “Varastel jagub silmi nii aia kui heki taha, ka hoovivärava lukustamine varast sageli ei peata,” märkis ta. “Kõige kindlam on vara silma all või luku taga hoida. Oluline on ka, et vaid iga kuues vargus pandi toime valvekaameraga hoovist.”

Politsei- ja piirivalveamet registreeris tänavu teises kvartalis 40 vargust kinnisest hoovist, mullu samal ajaga registreeriti neid 26. Pooltel vargusjuhtudel ulatus kahju üle 500 euro, enim hoovivargusi pandi toime õhtul kella kuue ja südaöö vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.