Üks keskmine Tallinna restoran kasutab nädalas ligikaudu 1000 ühekordset karpi ja Euroopa liidus visatakse ühes aastas kokku ära 2025 miljonit ühekordset toidukarpi. Uute pakendite nullist tootmiseks kuluvate ressursside vähendamiseks on Euroopa liit seadnud eesmärgiks senisest suurem protsent toidupakendeid uuesti ringlusesse saata. Pakendiprügi vähendamisse saab aga panustada igaüks, näiteks liitudes RingKarbi süsteemiga.
RingKarbi kutsus ellu isiklik probleem. “Me ei saanud toitu koju tellida, sest sellega kaasnes alati suur prügi hulk,” räägib RingKarbi üks asutajatest Katarina Papp. “Prügi vältimiseks käisime restoranitoidul oma karbiga järel, aga tihti ununes see koju või tuli soov toitu kaasa osta ootamatult ja karbi puudumise tõttu jäi ka restorani toit ostmata.”
Prügisorteerimise teemadesse põhjalikumalt süvenedes selgus, et ühekordsed pakendid, sealhulgas ka keskkonnasõbralikumad biolagunevad ja komposteeruvad toidukarbid jõuavad kõik kas põletamisele või ladustamisele. “Eestis ei ole võimalik neid ümber töödelda,” kinnitab Papp.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.