Uudis

Kohalik: Paljassaare teele pandi küll pingid, aga kuhu jäid prügikastid?

Hea tava oleks iga pingi kõrvale panna prügikast, kuid Paljassaare teel sellist vaatepilti ei avane.Shutterstock

Juba mõnda aega saab Paljassaare tee ääres pingil jalga puhata, kuid iga istumisala kõrvale prügikaste ei jagu ning praht tuleb endaga kaasa võtta. Miks see nii on?

Tänavu suvel saatis üks Kopli seltsi liige (nimi toimetusele teada – K.R.) Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele arupärimise, milles juhiti tähelepanu asjaolule, et ehkki Paljassaare teele paigaldati pingid, jäeti nende kõrvale prügikastid lisamata ning paluti see puudus kõrvaldada.

Arupärimise autori sõnul on pingid populaarseks kohaks, kus jalga puhata ja einestada nii rannaliste kui ka teiste jalutajate seas. Kuna istumisalade juures puuduvad prügikastid, vedeleb sageli maas taarat ja muud prahti. “Ei ole märganud mujal Tallinnas ühtegi pinki, mille kõrval ei oleks prügikasti,” lisas ta.

Kohaliku palvele vastas linnaosavalitsus veidi enam kui kuu aega hiljem. “Kuna Paljassaare tee äärses lõigus elab vähe püsielanikke, siis paigaldati pingid arvestusega, et prügikastid on üle ühe kuna jalgteed kasutatakse Pikakari randa jõudmiseks,” selgitas kirjalikus vastuses Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Ta lisas, et linn paigaldab inventari vastavalt eelarvelistele võimalustele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.