Lapsed ehitavad Koplisse ise mänguväljaku

Foto: Shutterstock

30. mail toimub Põhjala tehases suur seiklusliku kila-kola-mänguväljaku ehitamine, mille atraktsioonid ehitavad lapsed ise.

Lapsed saavad oma võistkonna ja idee kirja panna ning tulla 30. mail ise mänguväljakut ehitama. Teemat uuele mänguväljakule pole, kuid märksõna, mis Põhjala inimesi inspireeris on “kola-mänguväljak” (junk playground).

Mänguväljak kerkib tehases tühjalt seisva hoonekarkassi esimesele korrusele. Ruumis on elekter ja vesi, kuid muus osas on tegemist pigem tühja ja kõrge ruumiga. Atraktsioonide turvalisuse hindavad üle spetsialistid. Kõik osalejad saavad tunnustatud ja parimatele on auhinnad. 

Mänguväljak jääb vähemalt esimeseks suveks Põhjala tehase alale kõigile kasutamiseks.

Osaleva grupi tingimused:

  • Ühes grupis võib olla kuni 3 last + 1 täiskasvanu. Täiskasvanu ülesanne on tagada turvalisus ehitamisel ning töövõtete õpetamine.
  • Aeg: ehitamiseks on aega kuni 4 tundi (kl 12-16)
  • Atraktsiooni suurus: võiks jääda 3x3x3-meetrisse suurusjärku, kuid vaatame iga idee üle. 

Põhjala tehas ostab selleks vajalikud vahendid. Eelistatakse küll taaskasutust, aga ehituspoest tuuakse kohale kõik vajalikud vahendid (puit, kruvid, nurgikud, värv, nöör jne). 

Ehitamine toimub pühapäeval, 30. mail kl 12-16. Kogunemine registreerunud gruppidele kl 11:30 Põhjala tehase peahoone (Marati 5) taga, Kopli foori juures.

Oma grupi osalus tuleb registreerida hiljemalt 22. maiks siin: https://forms.gle/5peMJg1HpbbQCvKS7 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.