Millega tegelevad Paljassaares imeilusad šoti mägiveised?

Foto: Scanpix/Postimees

Põhja-Tallinn on koduks linna kõige omanäolisematele kevadekuulutajatele – šoti mägiveistele, kes inimeste ja kohaliku looduse rõõmuks igal kevadel end Paljassaares sisse seavad. Ka sel aastal hoolitsevad veised selle eest, et Paljassaare rannaniit korras püsiks.

Hoiuala on koduks enam kui kahesajale haruldasele linnuliigile, kes vajavad pesitsuseks palju avarust, madalat taimestikku, kus end hästi ja turvaliselt tunda, ning muidugi ka mudaseid lompe. Nende tingimuste loomisel on abiks veised, kes toetavad lindudele sobiva keskkonna loomist kõige looduslikumal viisil.

Linnaosavanem Peeter Järvelaiu sõnul võib veiseid nüüdseks pidada ametlikult Põhja-Tallinna elanikeks, sest loomdael täitub Paljassaares juba neljas aasta.

Järvelaid kinnitab, et inimestele meeldib veiseid vaatamas käia ja veised külalisi pahaks ei pane. “Mulle vahel tundub, et veistele ka meeldib inimesi vaadata,” sõnas Järvelaid. “Nad on väga kavala pilguga ning teavad, et nad inimestele meeldivad.”

Looduskaitsealal tuleb inimestel jälgida, et nad loomi ega linde ei häiriks. Samuti tuleb meeles pidada, et linnud pesitsevad Paljassaares ka esimestel suvekuudel ning vajavad selleks rahu ja vaikust.

Vaata videot mägivesite tegemistest siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.