Uudis

MUPO Põhja-Tallinna asumitest: liiklusmärke eiravad autojuhid on kõnniteedel parkijatest suurem probleem

Kõnniteel parkimine on Lasnamäel nii levinud, et linnaosavalitsus hakkab selle vastu aktiivselt võitlema, kuid mupo sõnul Põhja-Tallinnas olukord nii halb ei ole.Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Munitsipaalpolitsei hinnangul pole Põhja-Tallinna asumites probleemiks mitte jalakäijate radadel parkimine, vaid peatumist ja parkimist keelavate märkide eiramine.

Lasnamäe linnaosavalitsus teatas sel nädala, et hakkab võitlema autode ebaseadusliku parkimise vastu jalakäijate radadel ning rakendab esmalt meetmeid Pae promenaadil ja Kotka kaupluse ümbrus.

Ent Põhja-Tallinna asumites pole plaani seda eeskuju järgida.

“Siin ei ole kõnniteedel ja ülekäiguradel parkiminine nii suur probleem kui Lasnamäel,” põhjendas Tallinna Munistsipaalpolitsei Ameti Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Pavel Boitsov.

Tema hinnangul on piirkonnas hoopis suuremaks mureks peatumist või parkimist keelavate märkide eiramine.

“Koristusfirma esindajatelt tuleb pidevalt kaebusi, sest valesti pargitud ja liikluskorraldusvahendeid eiravate sõidukite tõttu on koristustööde tegemine tõsiselt häiritud,” ütles Boitsov.

Nimelt on lisatahvlitega märgid, mis keelavad parkimist konkreetsel ajal, näiteks esmaspäeval kella 10-st kella 12-ni, paigaldatud just sel eesmärgil, et võimaldada teede heakorra- ja koristustööde tegemist, selgitas piirkonna peainspektor.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.