Päästjad hakkavad parkijatele päästeauto läbipääsu vajadust meenutama

Foto: Scanpix

Pealinna päästekomandodele on tiheasustusega elamupiirkondadele ligipääs sageli takistatud, sest kitsastes tingimustes parkijad takistavad päästeautode läbipääsu ning Põhja päästekeskus hakkab parkijatele meelde tuletama, et päästeauto hoonele ligi pääsemiseks peab olema minimaalselt 3,5 meetrit ruumi.

Kolmapäeval algava aktsiooniga püüab Põhja päästekeskus ligipääsu takistavatele parkijatele meelde tuletada, et ohuolukorras vajab päästeauto hoonele ligi pääsemiseks minimaalselt 3,5 meetrit vaba ruumi, teatas keskuse pressiesindaja.

Põhja päästekeskuse piirkonnajuht Janek Sõnum ütles, et selle tegevusega pöörduvad päästjad inimeste poole abipalvega aidata neil päästa. „Oleme valmis saanud flaierid, mida päästjad paigaldavad sõidukite tuuleklaasidele juhul, kui sõiduk on pargitud selliselt, et takistab päästesõidukite liikumist. Esialgu plaanime projektiga tegeleda käesoleva aasta lõpuni ning seejärel vaadata, kas sõbraliku abipalve mõju on olnud piisav,“ sõnass ta.

Tuuleklaasile jäetud teate eesmärk ongi juhtida kehvasti pargitud sõidukiomanike tähelepanu sellele, et päästeauto ei mahtunud sündmusele kiirustades autode vahelt läbi. Kahepoolsed flaierid kannavad sõnumit nii eesti kui vene keeles ning need paigaldatakse ainult kõige kriitilisematesse kohtadesse ja ainult nendele sõidukitele, mis on pargitud nii, et see reaalselt takistab päästeauto liikumist. „Mõistame, et tiheda asustusega piirkondades ongi parkimiskoha leidmine väga keeruline, kuid päästesündmuse korral peab päästesõiduk pääsema sündmuskohale võimalikult kiiresti ning ilma takistusteta,“ ütles Sõnum.

Põhja päästekeskuse valmisolekubüroo nõunik Andres Saaren ütles, et inimestel on valikud täiesti olemas ning see eeldab mõnikord vaid mugavustsoonist väljumist.

„Tean mitmeid inimesi, kes ei pargigi oma autot maja ette, vaid on leidnud parkimiskoha kodumajast natuke kaugemal, olgugi, et koju kõndida tuleb sel juhul mõni meeter rohkem,“ sõnas ta ning lisas, et aeg, mis kulub päästmise asemel ligipääsu otsimisele ja voolikuliinide vedamisele, on täpselt nii pikk, et isegi väiksem tulekahju võib selle ajaga jõuda faasi, mis sündmuse lahendamist oluliselt raskendab. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.