Paljassaares muusikavideo filminud Raimond Kaljulaid: see on siiski kunst kunsti pärast

Raimond Kaljulaid, Beatrice Nebis ja Juri Jurban Novikov, Foto: ВетрастихиЯ

Paljassaarde planeeritud filmilinnaku projekt jäi küll riiklikust rahastusest ilma, ent sellest hoolimata meelitab Põhja-Tallinn oma looduse ja randadega kohale nii muusikuid kui filmihuvilisi. Ka Raimond Kaljulaidi muusikaprojekt ВетрастихиЯ koostöös laulja Beatrice Nebise ning trummar Juri Jurban Novikoviga valmis osaliselt Paljassaares.

Projekt sai alguse eelmisel aastal ning tasapisi on käidud salvestamas ja praeguseks on ilmunud ka veidi muusikat. Kusjuures enamik loomingut sündiski viimase aasta pandeemia ajal ning kogu protsess ideest muusikavideoni välja on kolmiku enda kätetöö. “Teeme põhimõtteliselt kõike ise,” rääkis Kaljulaid. “Videod on tavaliselt minu filmitud ja ise kokku lõigatud.”

Huvi filmikunsti ja fotograafia vastu on pärit ajast, mil Kaljulaid veel turundusega tegeles. “See ei ole väga hästi teada tõsiasi, aga enne Põhja-Tallinna vanemana tööle asumist olin ma turunduses ning mingil etapil filmisin ja pildistasin päris palju ise erinevaid asju,” rääkis Kaljulaid.

Uus muusikavideo filmiti tegelikult kahes kohas, Eestis ja Venemaal, aga kindel plaan oli võtta taustale lai meri ja linn. “Kuna Beatrice õpib Moskvas muusikat, toimusid võtted seekord nii Moskvas kui Tallinnas,” rääkis Kaljulaid. “Tahtsin, et taustaks oleks linnavaade ja meri, aga videos on see kõik lõpuks üsna abstraktne. Mulle meeldib pildistada ja filmida vee ääres, seal on tavaliselt tuuline ja dramaatiline ja palju avarust ja ruumi.”

“Me filmisime kohe Pikakari ranna kõrval üsna hilisõhtusel ajal ja samal ajal driftisid parklas vene kutid vanade BMW-dega,” meenutas Kaljulaid.

Ka praegu käib usin muusika ja laulude kirjutamine ning kohe, kui Beatrice suveks tagasi Tallinnasse jõuab, suundutakse otse stuudiosse salvestama. “Praegu on meil kaks uut lugu peaaegu valmis, neid tuleb lihtsalt veidi stuudios viimistleda,” kinnitas Kaljulaid.

Kindlasti jõuab ВетрастихиЯ projekt kunagi ka publiku ette lavale, aga sellega läheb pisut aega. “Uue projektiga tahaksin mingi hetk jõuda ka publiku ette, aga kardan, et sellega peab pisut ootama. Kui valimised möödas, on rohkem vaba aega, et proove teha. Päris naljakas oleks sellega kunagi jõuda lavale näiteks Peterburis.”

Muusikavideos on põhjatallinlastel omajagu äratundmisrõõmu.

Arvestades Kaljulaidi poliitiku tausta, on juba omajagu spekuleeritud, et tegemist on valimiste-eelse trikiga võita rohkem poolehoidu, aga Kaljulaid lükkab need väited ümber. “Tegelikult mulle lihtsalt meeldib Beatrice’i ja Jurbaniga muusikat kirjutada ja salvestada. See pakub mulle palju rõõmu ja see on siiski kunst kunsti pärast,” selgitab Kaljulaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.