Põhja-Tallinn jagab üksikvanematele ja paljulapselistele peredele maske

Põhja-Tallinna üksikvanemad ja paljulapselised pered saavad uuest nädalast tasuta maske, mida jagatakse alates kolmapäevast Põhja-Tallinna sotsiaalkeskuses, noortekeskuses ja linnaosavalitsuses.

Tasuta maskipakid on mõeldud suurtele peredele ja vähekindlustatud üksikvanematele, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Põhja-Tallinnas. Paljulapseliseks loetakse peret, kus on vähemalt kolm last, teatas Põhja-Tallinn.

“Igaühest eraldi ja kõigist koos sõltub see, kuidas koroonaviiruse levik jälle kontrolli alla saada. Ilmtingimata peame minimeerima kokkupuuteid teiste inimestega ja kandma maski kõikides avalikes kohtades. Seetõttu pakume taas vähemkaitstud elanikkonnarühmadele võimalust saada tasuta maske,” ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. “Hoidudes kontaktidest, hoides distantsi ja kandes maske, mis piiravad piisknakkust, saame kergendada haiglates suure töökoormuse all olevate arstide, õdede ja sanitaride tööd.”  

Maskide väljaandmine toimub alates 10. märtsist tööpäeviti kella 10–16 Põhja-Tallinna valitsuses aadressil Niine 2, sotsiaalkeskuses Sõle 61a ja noortekeskuses Kopli 98. Suured pered saavad kaks pakki, millest igas on 50 maski. Üksikvanemad saavad ühe 50 maskiga paki.

Linnaosavalitsus palub kõigil tulijatel hoida vajalikku distantsi ja kanda maski majja sisenedes. Tulla palutakse ainult tervetel inimestel, kellel ei esine koroonasümptomeid ja kes pole ka lähikontaktsed nakatanutega.

Uue nädala algusest alustab linnaosavalitsus maskide jagamist ka nendes korteriühistutes, kus koroonaviirusesse haigestumine on kõrge. Eelneval kokkuleppel korteriühistuga pannakse kümnekaupa pakendatud maskid majaelanike postkastidesse. Lisaks pakutakse korteriühistutele tasuta vahendeid sissepääsude ja liftide desinfitseerimiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.