Põhja-Tallinna elanikud mures: ratsanikud jätsid tänavatele pikantsed jäljed

Foto: Shutterstock

Muposse helistas murelik Põhja-Tallinna elanik teatega, et Neeme tänaval ja mujal lähikonnas vedelevad hobusesõnniku hunnikud. Mupo piirkondlikud inspektorid käisid olukorraga tutvumas ja selgus, et info vastas tõele.

Peagi saabus teateid ka mujalt linnaosadest – mitmes kohas kesk- ja vanalinnas vedeleb koristamata sõnnikut. Saadeti ka fotod, kus ühel liigub kuueliikmeline ratsaseltskond hanereas mööda Toompuiesteed ning teisel on sama seltskond hobustel keset Stroomi ranna lahte.

Seltskond liikus mööda Toompuiesteed.

Remargina olgu lisatud, et veel alles mõne päeva eest tuli teade, et Stroomi rannas on igasuguste loomade vette lubamine keelatud.

Mupo Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Pavel Boitsov sai teisegi mureliku telefonikõne, seekord Hipodroomilt, milles hobustepidaja kurtis, et sõnnikuuputuses süüdistatakse Hipodroomi hobuseid. Ometi pole tema ega tema hobused asjaga seotud.

Kuna keegi ei osanud öelda, kes need müstilised ratsanikud on, hakkasid inspektorid olemasolevatest nappe infokilde kokku panema, appi tuli ka internet ja guugeldades jõuti oletuseni, et tegu võiks olla Hiiumaa hobuserännakuid pakkuva firmaga. Siiski osutus oletus valeks, kuid jutuajamise käigus selgus, et hiidlane arvas teadvat, kes asja taga võib olla. Kuna allikas nime ja kontakti avaldama ei soostunud, palus mupo inspektor edasi öelda, et arvatav pahanduse tekitaja võiks ise ühendust võtta. Ühtlasi anti lubadus, et karistust ei järgne, kuid väike vestlus kuluks ära.

Peagi saabus kõne ja salapäraste ratsanike müsteerium lahenes: tegemist sõpruskonnaga, kes oma hobustel suvise pikema reisi mööda Eestit ette oli otsustanud võtta. Teekond algas Kauksi kandist, kulges Narva linna, jätkus Tallinnas ning liikus veelgi edasi.

Rännaku korraldaja oli olukorrast väga häiritud, vabandas südamest ning selgitas, et ratsanikel on kokkulepe , et viimane, karavani lõpus sõitev ratsanik koristab kõik jäljed. Ta möönis, et võis juhtuda, et midagi jäi kahe silma vahele. Mees tunnistas üles ka Stroomi rannas hobustega suplemise, kuid kinnitas, et ei olnud värsketest regulatsioonidest teadlik ning vabandas veelkord. Vestlus lõpetati sõbralikul toonil ja ratsaretke korraldaja tänusõnadega ning lubadusega juhtunust õppida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.