Põhjala tehasesse tuleb aasta oodatuim ekstreemspordisündmus Simple Session

Foto: Shutterstock

Aasta oodatuim ekstreemspordisündmus Simple Session on tagasi suure suvise festivalina 20. ja 21. augustil Põhja-Tallinna uues kohtumispaigas Põhjala kultuuritehases. 

Teisipäeval müüki paisatud pileteid jagub 21. korda toimuval sündmusel vaid kiirematele kuna kohtade arv on piiratud.

Endise Põhjala kummikuvabriku vallutavad augusti magusaimal nädalavahetusel 64 maailma parimat BMX-ratturit ja rulasõitjat. Eesti suurima ja maailma ühe tuntuima ekstreemspordisündmuse toimumine moodsas Põhja-Tallinnas teeb sellest aasta ühe oodatuima ürituse. Kuna Simple Session on tugev Eesti visiitkaart maailma ekstreemsportlaste ja noorte seas, saab festival avapaugu just Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeval 20. augustil.

„Mul on hea meel, et saame tuua Simple Sessioni tagasi oma nooruslike juurte ja kahe suvise spordiala tuuma juurde – peaaegu tänavatele. Põhjala oma tänavakultuuri võbe ja kogukonna kohtumispaigana toob rula ja BMX-i inimestele lähemale ja on piiratud kohtade arvu tõttu erilisem kui varasematel aastatel Saku Suurhallis,“ rääkis sündmuse korraldaja Risto Kalmre.

Ürituse teevad eksklusiivseks suvine toimumisaeg, uus asukoht ja piiratud kohtade arv. Fakt, et BMX ja rulasõit on sellest aastast ka Tokyo Olümpiamängude kavas, teeb Eestis toimuva festivali ligitõmbavaks ka seetõttu, et korraldajad on kutsunud Simple Sessionile ka mõned värsked olümpiadebütandid.

Kohalik ja rahvusvaheline trikiratta ja rula koorekiht lähevad Tallinnas võistlustulle Nate Wesseli kujundatud 600 ruutmeetrisel uuel ja ainult Simple Sessioni jaoks kerkival võistlusväljakul. Kui rula ja BMX võistluste kvalifikatsioonid ning finaalid toimuvad Põhjala tehase sisehallis, siis hoovi kerkib festivali väliala, kus toimuvad minirambi jämmid, Kendama-trikkide etteasted, tegevused toetajate poolt, saab nautida head sööki-jooki ning mõnusalt aega veeta.

Sissepääs festivali välialale on kõigile tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.