SDE lubab Tallinnas peatada autostumise ja viia ellu rattastrateegia

Foto: Shutterstock

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna(SDE) Tallinna juhatus kinnitas põhilised seisukohad linnaliikluses kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks, erakond lubab ellu viia jalgrattastrateegia, peatada autostumine ning alandada autode piirkiirust.

SDE lubab Tallinnas kujundada selliselt, et see oleks kõigile liiklejatele ligipääsetav ja meeldiv ning liiklus oleks ohutu ja mugav jalakäijatele, ühistranspordi kasutajatele, jalgratturitele, kergliikuriga liiklejatele ning lapsevankriga vanematele ja liikumispuudega inimestele, edastas erakond.

SDE linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi sõnul loob jalakäijatele ja jalgratturitele ohtlik ja ebamugav linnaruum majanduslikku ebavõrdsust. 

“Tallinn on aastaid lubanud, kuid pole suutnud ellu viia rattastrateegiat. Jätkuvalt luuakse iga nädal lahendusi, mis on jalakäijatele ebamugavad või ohtlikud. Ja kui on valida, siis eelistatakse alati autoga liiklejate huve kõigile teistele. Meie ülesanne on seda olukorda otsustavalt muuta ja ma usun, et me selle ülesande ka täidame,” ütles Kaljulaid. 

Autostumise peatamiseks lubab SDE ellu viia rattastrateegia ja luua ohutu ning kvaliteetne rattateede võrgustik.

Erakonna plaan näeb ette, et uusi parkimiskohti ei ehitata, olemasolevaid ei laiendata ning uute kinnisvaraarenduste puhul kaotatakse parkimiskoha nõue. Küll aga tuleb tagada iga uue auto parkimiskoha kohta nii linna- kui ka eramaal kaks tasuta rattaparkla kohta ning kõikides autoparklates peab olema tänava tasapinnal turvaline koht ka jalgratastele, kõndimisraamidele ning lapsevankritele.

SDE lubab  alandada  enamikel linnatänavatel piirkiirust 30 km/h. 

Ka lubab SDE regulerida valgusfooride süsteemi nii, et väheneksid jalakäijate ooteajad ning need muutuksid mõistlikuks kõigile liiklejatele. Tallinna suurtest ristmikest tuleb parandada Kristiine Keskuse ristmikku nii, et see oleks jalakäijale ületamiseks lihtsam ja inimestel kuluks tee ületamiseks mõistlikum aeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.