Stroomi ja Pikakari rannad avavad 1. juunil rannahooaja

Foto: Shutterstock

Veetemperatuur on Eesti randades napilt 10-14 kraadi, aga 1. juunil algab Põhja-Tallinna Stroomi ja Pikakari randades ametlikult rannahooaeg. Samal päeval alustab tööd rannavalve ja korda hoiab terve suve mupo.

Pidulikust lisab juurde asjaolu, et Rahvusvaheline Keskkonnahariduse Fond FEE andis juba kaheksandat aastat järjest Pikakari supelrannale keskkonnasõbralikkust ja suplusvee puhtust näitava kvaliteedimärgise. Seepärast heisatakse Põhja-Tallinnas Pikakari rannas teisipäeval taas sinilipp.

“Mõlemad Põhja-Tallinna rannad asuvad unikaalsetes paikades looduskaitsealade kõrval. Mul on hea meel, et Merimetsa kaitseala ja Paljassaare looduskaitseala jäävad puhta looduse paikadeks,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. 

Linnaosavanem lisas, et ettevalmistusi suvehooajaks alustati 15. aprillil ja see tähendas rannaliiva tagasi toomist, tasandamist ja mehaanilist sõelumist ning hooldatud inventari paigaldamist.

Sinilipp on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis, mis näitab, et supelrand on keskkonnasõbralikult majandatud, turvaline ja puhas. Sinilipu ökomärgise saamine eeldab põhjalikku ettevalmistust, sest kvalifitseerumiseks tuleb täita üle 30 erinevat kriteeriumi. Kriteeriumide täitmisel on suur panus Põhja-Tallinna valitsusel koostöös Tallinna keskkonna- ja kommunaalametiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.