Süsta pargi ehitus algab paari nädala pärast

Foto: Shutterstock

Esmaspäeval algasid Põhja-Tallinnas asuva Süsta pargi ehituse ettevalmistustööd, ehitustöödega plaanitakse alustada mõne nädala pärast.

Möödunud nädalal leidis aset Süsta pargi projekti tutvustav arutelu, kus kohalikud elanikud oma esitasid mõtteid, ettepanekuid ning parandusi projektile, edastas linnaosavalitsus. Elanike muudatusettepanekud puudutasid näiteks linnamööbli valikut, kõnniteede katendit ning väärtusliku kõrghaljastuse ning alustaimestiku säilitamist.

Esitatud ettepanekute alusel tegeleb linn koostöös maastikuarhitektidega uute pargipinkide lahenduse leidmisega, lisatakse prügikaste ümbritsevale alale ning parki koerte väljaheidete kogumiskaste. Kõrghaljastuse osas on tehtud piisav eeluuring projekti koostamise käigus.

Ehitustööde käigus korrastatakse ligikaudu kuue hektari suurune ala. Parki kavandatavad teerajad jälgivad praegu väljakujunenud liikumissuundi, plaan näeb ette ka lihtsalt sisse niidetavaid rajakesi.

Parki diagonaalselt läbivale Süsta tänav – Mereakadeemia suunalisele promenaadile rajatakse kolme meetri laiune asfaltkattega tee. Ülejäänud pargiteed lahendatakse graniitsõelmetest kattega teedena, millede trajektoor ning laiused muutuvad olemasolevast kõrghaljastusest lähtudes. Pargiteede minimaalseks laiuseks on 1,5 meetrit. Pargiteedele rajatakse LED-tänavavalgustus ning pinkide, prügikastide ja rattahoidjatega varustatud puhkekohad. Lisaks paigaldatakse pargis aja veetmiseks mänguelemendid rula- ja rattasõitjatele ning lauatenniselaud.

Mereakadeemia esine ala lahendatakse graniitsillutiskattega väljakuna. Ala kujundatakse ümber ülikooli töötajatele ja tudengitele aja veetmise alaks. Ala serva rajatakse graniitsillutiskattega parkla. Olemasolevad trammi tagasipöörderingi äärne ning Kaluri tänava ääre parkla likvideeritakse. Kaluri tänava äärse parkla kohale rajatakse jalgrattaparkla ning puhkeala.

Lisaks pargi korrastustöödele rekonstrueeritakse Kopli ühistranspordi lõpp-peatuse ooteala ning peatuse ning tagasipöörderingi sõidutee asfaltkatted. Peatuse seisualale rajatakse Confalt kate. Peatusesse paigaldatakse uus ootepaviljon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.