Tallinna linnavõim sõlmib Rohetiigriga heade kavatsuste kokkuleppe

Foto: Shutterstock

Tallinna linn ja Teeme Ära Sihtasutus sõlmisid mullu 26. augustil heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt osaleb linn Rohetiigri programmis strateegilise koostööpartnerina. Rohetiigri programm oli esmalt Teeme Ära Sihtasutuse ellu kutsutud koostööplatvorm.

Sihtasutus Rohetiiger teatas 9. märtsi pöördumises Tallinna strateegiakeskusele, et projekti „Rohetiiger“ haldamiseks loodi 15. detsembril 2020 Sihtasutus Rohetiiger, mistõttu soovib Teeme Ära Sihtasutus lepingust tulenevad õigused ja kohustused üle anda Sihtasutusele Rohetiiger.

Rohetiiger on ainulaadne sektoriteülene koostööplatvorm ettevõtetele ja avalikele organisatsioonidele, mille missioon on koostöös luua Eestile uus, kliimakriisi ajastule kohane majandusmudel. Oluline on just sektoriteülene koostöö – Rohetiigris osaleb juba
praegu 15 partnerorganisatsiooni, milleta on uue majandusmudeli väljatöötamine mõeldamatu ja millesarnast ei paku ükski teine turuosaline.

Rohetiiger kui kodanikualgatus on inspireeritud Tiigrihüppest ja Teeme ärast! kui Eesti edulugudest. Kui Tiigrihüpe viis Eesti inimeste IT-oskused uude ajajärku ja Teeme ära! suutis Eesti talgukultuuri viia tervesse maailma, siis Rohetiigri koostööplatvorm töötab uue, jätkusuutlikuma ja tasakaalus majandussüsteemi nimel.

Tallinna linn kui suure mõjuga organisatsioon vastutab selle eest, et valmiks programm, mis aitaks leevendada kliimakriisist tingitud ohte. Tallinna eesmärk on tegutseda uues majanduses proaktiivselt ja olla teistele linnadele ning kohalikele omavalitsustele eeskujuks, töötades välja rohepöörde „Tallinna eeskujumudeli“. Selline tulevikku vaatav tegevus kaitseb tallinlaste heaolu nii majanduslikus kui keskkonnalases mõttes.

Tallinna linna osalemine Rohetiigri pilootprogrammis ei tähenda pelgalt teoreetiliste teadmiste edasi andmist, vaid reaalsete praktiliste muudatuste ettevalmistamist ja nende elluviimist, panustades sellega terve Eesti rohepöörde õnnestumisesse. Nii tuleb linnal üle vaadata oma organisatsiooni senised protsessid ja nende mõju ning teha nendes rohemajanduslikke muudatusi.

Tallinnas panustab Sihtasutus Rohetiiger linna rohepöördess Rohetiigri Tallinna Akadeemiaga Tallinna linna võtmeisikutele, mis seisneb Tallinna jaoks spetsiaalselt koostatud keskkonnateadlikkuse ja muutuste juhtimise teemadel koolitusprogrammi läbiviimises. Tallinna tippjuhtide teadlikkuse ja oskuste tõstmine teenib linnaelanikke, sest just tippjuhtidest sõltub rohepöörde õnnestumine Tallinnas. 

Samuti tagab Rohetiger Tallinna linna strateegiliste keskkonnaeesmärkideni jõudmiseks koolituse. Linn saab keskkonnajuhtimise ja muutuste juhtimise mentorid, kes aitavad oma kogemustele tuginedes lahendada keerulisi olukordi ja suunata lahenduste poole. Koos kirjutatakse Tallinna rohepöörde eeskujumudel, mis koosneb olukorra hindamisest ja konkreetsetest sammudest, mida Tallinn ette võtab. Eeskujumudelit saab linn kasutada edaspidi välissuhtluses oma mõju kasvatamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.