Uue Loomingu Maja korraldab terve suve Balti Manufaktuuri kvartalis põnevaid üritusi

ULMi tegevuspaik on manufaktuuri ja selle katlamaja hoovis. F: Ivar Soopan

Enne sügisel algavaid ehitustöid toimub Balti Manufaktuuri territooriumil suvi läbi hulk põnevaid üritusi, mille peamiseks eestvedajaks on Uue Loomingu Maja. 

Tegusaid kunstiinimesi, produtsente ja etenduskunstnikke koondav Uue Loomingu Maja ehk ULM on end sisse seadnud Balti Manufaktuuri katlamajja, millel on suur ja mõnus hoov.

ULMa üks asutajatest ja eestvedajatest Anatoli Tafitšuk rääkis, et lisaks erinevatele koostööprojektidele on tulemas näiteks kultuuriklubi ürituste sari, kus saab heas seltskonnas arutleda olulistel teemadel.

“Kultuuriklubi sarja puhul katsetame uue meelelahutusliku formaadiga, kus ei tehta pealiskaudset nalja, vaid arutatakse huvitadel teemadel, seda muidugi mahlakas kastmes,” selgitas Tafitšuk.  

Esimene kultuuriklubi üritus toimub 15. juulil, kuid muid erinevaid üritusi toimub juba varem. Kõige selle kohta saab täpsemat infot ULMa Facebooki lehelt. Eesmärgiks on kujundada Manufaktuuri katlamaja koos hooviga nauditavaks nii õhtuseks kui ka päevaseks  istumiskohaks, kuhu tulnud saavad alati ka mingi uue elamuse, kogevad midagi teistsugust. “Tahame aidata Balti Manufaktuuril kujuneda mõnusaks elukeskkonnaks,” ütles Tafitšuk. 

ULM tegutseb katlamajas ja selle kõrval hoovis. F: Ivar Soopan

Kindlasti väärivad äramärkimist sel suvel Manufaktuuri katlamaja hoovi jõudvad suure rekkaga mööda maailma ringi sõitvad noored kunstnikud ehk Ida-Euroopat ja Skandinaaviat läbiv “Culture Trucking/Culture without borders” tuur. 

Tegemist on Saksamaalt kui klubikultuuri Mekast alguse saanud initsiatiiviga, mis soovib keerulisel koroonaajal tõmmata tähelepanu antud kultuuri väljakutsetele. Igas läbitavas riigis kaasatakse sealseid alternatiivkultuuri kogukondi eesmärgiga anda üle mõne aja taaskord võimalus muusikutele, kunstnikele jt loovinimestele jõudmaks suure publikuni.  

Balti Manufaktuuri ala arendab Hepsor Kinnisvara koostöös Tolaram Groupiga ja sügisel algab kvartali arenduse teine etapp. Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on nende sooviks läbi sellesuviste ürituste avada seda unikaalset ala veel enne ehituse algust kogukonnale ja linnarahvale laiemalt.

„Mida rohkem põnevaid üritusi Manufaktuuri kvartalis, seda parem,“ ütles Laks. „Hooned ja ruumid on siin ajaloolised ja eripalgelised ning kindlasti on huvitav neid näha ka enne ehitustööde algust sellistena, nagu nad on juba aastakümneid seisnud.“ 

Hepsori ja Tolaram Groupi koostöö algas Sitsi Õunaaia arendusega, mis oli Manufaktuuri kvartali arenduse esimene etapp. Sügisel algava uue elupiirkonna ehitus on Manufaktuuri kvartali arenduse teine etapp, mille käigus ehitatakse kaks korterelamut kokku 160 korteriga.

Piirkonna arenduse kolmandas etapis tehakse ajaloolisesse tehasehoonesse 350 korterit ja 6000 ruutmeetrit äripindu, lisaks tuleb kvartalisse lasteaed, pargid ja mänguväljakud.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.